Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
logo

YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUM

HASAN ÇETİN

12 Nisan 2022, 14:03

HASAN ÇETİN

Karayolları Mersin 5. Bölge Müdür Vekili Duran Yılmaz, Mersin'in Mut - Silifke ilçeleri arasına 6 bin 500 metre 6 tünel ve 3 bin 500 metre 9 viyadük yapılacağını söyledi.

Mut ilçesi deyince aklıma gariban, kimsesiz ve sahip çıkılmayan bir ilçe geliyor. Nedense Mut ilçesi sahipsiz bir ilçe konumunda. Hakkını arayan ve ilçeye yapılması gereken hizmetlerin takibini yapan bir yetkili dahi yok.

İzlere soruyorum ilçeye başlayan önemli hizmetler başladığı tarihten itibaren biten bir hizmet gördünüz mü. Bence çok nadir.

Sizlere bazı örnekler vereceğim.

06 Kasım 2013 tarihinden başlayıp aradan yıllar geçmesine rağmen hala bitmeyen ağır devir gidiş gibi kaplumbağan yolda gidişi gibi Mut-Silifke 6 bin 500 metre 6 tünel ve 3 bin 500 metre 9 viyadük.

01 Nisan 2017 yılında başlayıp hala bitmeyen çalışmaların durduğu duyuntuları olan Mut ilçesini Karaman iline bağlayan Sertavul tünel ve viyadük çalışması.

Mut Organize Sanayi çalışmaları

Daha neler neler anlatmakla bitmez.

Ee şimdi yetkililere ve siyasi partililere soruyorum. Sizler ne işe yararsınız. Neden bu ilçeye hizmetlerin başlangıcı yapılıp sonu gelmiyor. Takibiniz bumu. Ama birinin tayin işi olsa anında görevinizi yapıyorsunuz. İlçeye hizmet deyince de başlangıcı yapılıp bitmek bilmeyen yıllar geçiyor hala yapılmıyor.

İlçeye Hastane yapıldı eski hastane ise çürümeye yüz tuttu ne gören var nede lafını eden. Eski hastanenin yerine bir yurt yapılamaz mı veya ilçenin en büyük bir sağlık ocağı olamaz mı. Nerdesiniz yetkililer.

İlçe merkezinde yollarımızın çoğu bozuk. Sokaklar caddeler perişan toz toprak ve çukurlardan geçilmiyor. çukurlardan geçilmiyor. Yine soruyorum nerde yetkililer.

Seçimden seçime akla gelen ilçeye oto park sorunu. İlçenin kanayan bir yarası. Adaylar seçim vaadleri olarak verdikleri sözlerin başında gelir. Ama seçim bitince unutulur.

İlçe halkının genelde hayatını kaybettiği kalp krizi. Soruyorum ilçeye bir kalp için anju teşkilatı getiremezmisiniz. İşinize gelse öyle bir yaparsınız ki nerde yapsanız hizmetin en iyisi olur diye yapmazsınız. Gelen Kalp uzmanı işim burada reçete yazmak mesleğimi unutacağım diye çekip gidiyor.

İnanın yazmakla bitmeyen sorunlar, yapılması gereken hizmetler ve yarım kalan hizmetler.

Belki bana kızacaksınız belki bana kırılacaksınız ama ben ilçemin sorunlarını dile getirdim. Ha diyeceksiniz hizmet getirmedikmi getirdiniz ama benim yazdıklarım çok önemli bunların dikkate alacaksınız. Ha unutmadan artık ilçenin bir özel Hastaneye ihtiyacı olduğunu unutmayın haydi göreyim sizi.

Hele var ya şu siyasetçiler, seçim zamanı ilçeden gitmezler. Vaatler zaten sıralamayla bitmez seçim bitince de ilçeye gelmezler.

Saygılar.

 

Bu haber 57 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

HANGİ PARTİ İKTİDAR OLURSA HUZUR OLUR


Tüm Anketler

VİZYON İNŞA EDEN LİDERLER: '' ERDOĞAN VE BAHÇELİ''20 Haziran 2022


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi