Mut Son Dakika
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Cumhur ittifakı bittimi

HASAN ÇETİN

06 Nisan 2024, 01:20

HASAN ÇETİN

"Gelelim Başkan Murat Orhan’a”

Ben özellikle helal olsun diyorum. Mut ilçesinde İYİ Parti Cumhurbaşkanlığı seçiminde 6 binin üzerinde oy aldı. Belediye Başkanlığı seçiminde ise 19.872 oy alarak en yakın takipçisi olan Cumhur ittifakına büyük fark attı.

Ben burada İYİ parti değil de halkın sevdiği belli olan Başkan Murat Orhan faktörü diyorum. Demek ki sevilen, adam gibi adam olduğuna inanıp her partiden oy alarak kazanmasını bildi.

Başkan Murat Orhan’ı tebrik ediyorum. Yalnız bir sözüm olacak kazanan ve kendisine oy verenleri korur oy vermeyenleri ise kazanması gerekir inşallah böyle yapar. İşe alınan işçi garibanları işten çıkarma değil de kazanması bence daha iyi olur. İnşallah böyle yapar. Başkanlığı kazanan her Başkan tabi ki çalışmak için kendi kadrosunu kuracak bu konuda da bir şey diyemem. İnşallah başarılı bir 5 yıl geçirir. Şimdiden başarılar dilerim.

“Gelelim Cumhur ittifakına”

MHP’yi vatan, beka, terör, PKK diye kandırmanın anlamı kalmadı. Ülke genlinde görüldü. Cumhur ittifakı AKP artık MHP’ye darbe vurmaya başladı.

Bunu Belediye Başkanlığı seçiminde gördük. Mut’ta bile görüldü. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Mut ilçesinde 13.299 AKP’nin ve 7.468 MHP’nin oyu vardı. Ne oldu nerde AKP’nin oyları nere gitti. Helal olsun İYİ Parti Başkan adayı Murat Orhan’a. Açık arayla seçimi kazanıp koltuğa oturmasını bildi. Tebrik ediyorum.

Artık MHP yolunu çizme zamanı geldiğinin farkına varması gerek. 2016 yılından bu yana AKP’yi desteklemekte ve Cumhur ittifakı olarak hep AKP’nin yanında oldu.

Seçime 2016 yılında tek başına girseydi sağda en büyük parti durumuna girecek ve tek başına iktidar olacaktı. Kendi kendine tuzak kurup bitme aşamasına gelmese bile yükselme bile kat etmedi.

Artık AKP’den çalım yemeye başladı. Hala farkında değilse bir diyeceğim yok. Buradan Devlet Bahçeliye sesleniyorum. Bugüne kadar MHP hiçbir partiyle ittifak kurmadı tek başına seçimlere girdi ve hep yükseldi. Hatta koalisyon hükümetlerinde yer almayı başardı. En önemli Bakanlıkları alıp söz sahibi oldu. Peki, artık farkına varması gerekir. Benden demesi.

“Gelelim İYİ partiye”

İYİ Parti genel başkanı Meral Hanım ne dediyse seçmeni onun dediğini tutmadı. Hatta televizyona çıkıp oy oranım düşerse istifa ederim dedi. Oy oranı çok aşağılara düştü hadi sözünde dursana Meral Hanım.

Yüzde 10’larda olan oyun bu seçimde 4’lere düştü. İYİ Partinin tabanı oyunu CHP’ye verdi ve CHP’sini birinci parti yaptı. Bunun böyle olacağı belliydi sen ne kadar seçmenine bağırsan da bak senin sözünü tutmadı. Çünkü öyle bir yola düştün ki kaybettin. İttifak içerisinde olsaydın şimdiki seçimde en az 4 büyükşehir ve çok sayıda ilçe belediyelerini almış olacaktın. Haydi, bana doğru değil de. Senin seçmenine söylemlerinin yanlış olduğunu bildi ve oyunu CHP’ye verdi. Bu sana büyük bir ders olsun.

“Gelelim Mut CHP’ye”

Nedense ilçede 4 seçimdir oylarının yarıdan fazlasını seçmeni başka partiye vermeye devam ediyor. İşte kanıtı ortada 4 seçimdir CHP’sinin oylarıyla diğer parti adayları Belediye Başkanı seçiliyor.

Bu seçimde CHP’sinin 12.486 olan oyu maalesef 4.898 da kaldı. 6 bin oy nere gitti. İnanın gülesim geliyor. Özellikle bu seçimde kenetlenirler derken param parça oldular.

Nedeni ortada hala farkına varamadılar bu gidişle varmamaya da devam ediyorlar. Ama Türkiye genelinde kenetlenip birinci parti durumuna geldiler. Bu seçimde Mut’ta yarışa bile giremediler. Haydi, yalan deyin. Her şey ortada ama Büyükşehir CHP adayına 18.020 oy verildi. Demek ki suç Mut ilçesindeki yönetimde CHP ilçede seçmenine sahip çıkamadı. Adayını bile belirlemede seçmeninin dediğini yapmadı. Böyle devam ederseniz Mut’ta kazanma şansınız yok olur gider. İnşallah gelecek seçimlerde kenetlenirsiniz.

Buradan Yeni Refah Partisinide tebrik ediyorum üçüncü parti durumuna yükseldiler.

Haydi hayırlısı

Saygılar.

Bu haber 330 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

Mut Karacaoğlan Çınaraltı parkı masa ve oturakları düzenlimi
Tüm Anketler

Mut Devlet Hastanesi Kurallara Neden Uymuyor16 Temmuz 2024


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi